lipca 21, 2014

Pierwsze urodziny bloga!

Kochani Czytelnicy!
Dokładnie rok temu założyłam bloga i opublikowałam pierwszą recenzję. Dotyczyła ona powieści Deana Koontza, "Intensywność". Było to moje drugie podejście do pisania, tym razem okazało się udane. Powiem Wam szczerze, że gdy zaczynałam, nawet nie sądziłam ile jest takich blogów, ile osób kocha czytać książki i dzieli się tą pasją, że wydawnictwa czy portale współpracują z recenzentami-amatorami. Nie spodziewałam się nawet, że tyle osób będzie mnie czytać i spotkam się z pozytywnym odbiorem. Wiem, że istnieją znacznie popularniejsze strony, ale uwierzcie - dla mnie każde pojedyncze wyświetlenie strony, każdy komentarz, jest bezcenne. Bez Was pewnie już dawno bym się poddała i zarzuciła pisanie recenzji, a dzięki Wam odczuwam bezgraniczną radość :) Dlatego dziękuję Wam niezmiernie!

Nigdy nie robiłam żadnych podsumowań, ale myślę że 1 urodziny bloga są dobrą okazją do tego, aby sprawdzić jak się prezentują liczby (chociaż doskonale wiemy, że statystyki nie zawsze odzwierciedlają prawdę).

Ilość postów: 89
Ilość recenzji: 82
Ilość recenzji dla wydawnictw: 46
Ilość komentarzy: 679
Ilość odwiedzin: 17 466
Ilość obserwatorów: 94
Ilość fanów na FB: 1 933
Ilość obserwatorów na Twitterze: 37

Z ciekawostek: Pierwszą osobą, która skomentowała mojego bloga jest Paula Ath, która odwiedza go do tej pory :) I mam nadzieję, że zostanie dalej :)

Jestem naprawdę szczęśliwa, że przez cały rok systematycznie prowadziłam stronę i dodawałam na nią wpisy. Każda propozycja współpracy przy promocji książki jest dla mnie dowodem, że praca włożona w bloga przynosi efekty. Kiedy zaczynałam, czytałam tylko fantastykę, kryminały i thrillery z nutką grozy. Teraz coraz częściej sięgam po literaturę kobiecą, a nawet historie o miłości! Muszę przyznać, że są to najczęściej przyjemne spotkania, dzięki którym otworzyłam się na nowości, poszerzyłam swój krąg zainteresowań :) Czy chciałabym coś zmienić? Hmm... Pewnie po raz setny szablon bloga, bo wciąż szukam tego idealnego :) 
Mam nadzieję, że kolejne miesiące będą równie owocne co poprzednie, a może jeszcze bardziej. Chciałabym wciąż pracować nad stylem moich recenzji, rozwijać się. Mam też przede wszystkim nadzieję, że dalej będę czerpała radość z pisania, że będziecie mnie odwiedzać i dodawać mi tej pozytywnej energii oraz wspierać radami, które zawsze chętnie przyjmuję.

W tym miejscu chciałabym wyrazić swoje podziękowania dla wszystkich osób, które obdarzyły mnie swoim zaufaniem, uwierzyły we mnie i nawiązały ze mną współpracę. Mam nadzieję, że to dopiero piękny początek :)

Dziękuję Wam za ten rok!
Łapcie takiego pięknego torta :)

20 komentarzy:

 1. Oj to już roczek? Gratuluję i oby stukały kolejne! Stoooo laaaaat ;*****

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję i życzę kolejnych lat blogowania!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje! I życzę kolejnych udanych lat w blogsferze! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeju, bardzo miło zrobiło mi się gdy zobaczyłam mój nick tutaj. No cóż.. ja swój roczeka mam już za sobą, w sumie bliżej mi do dwóch lat recenzowania i się cieszę. Ale wiem jak czujesz się dziś, bo duma i szczęście to chyba za mało powiedziane jeśli chodzi o taki własnie dzień. Pozostało mi tylko gratulować i oczywiście życzyć kolejnych, owocnych lat "pracy" bloggerskiej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, serdecznie Ci gratuluję i życzę jeszcze więcej sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 6. Brawo! Życzę jeszcze wielu owocnych lat :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne święto! Gratuluję wyników i życzę kolejnych wspaniałych lat z blogiem, z czytelnikami, z czytaniem i wydawnictwami. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje serdeczne:) ja również przez bloga otworzyłam się na inne typu książek, np. literaturę obyczajową i niektóre książki typu "Szept Wiatru" E. Haran szalenie mi się podobają:) Życzę dalszych sukcesów i mnóstwa przyjemności w prowadzeniu bloga:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję roczku i... poszerzenia własnych horyzontów :)

  OdpowiedzUsuń
 10. No widzisz jak to szybko leci! Drugi rok jeszcze szybciej, wiem to sama po sobie, bo nawet zapomniałam o swoich drugich blogowych urodzinach! Takiego torta to by sie zjadło!
  Życzę dalszych sukcesów! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten Tolkienowy tort mój <3 Zjedzony xD Gratuluję pierwszego roku i życzę wielu kolejnych :> Pozdrawiam serdecznie i wszystkiego najlepszego! Avenix

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję Ci z całego serca i życzę, abyś miała jeszcze wiele rocznic...aby każdy miesiąc pogłębiał Twój zapał do pisania i czytania książek różnych gatunków. Bądź z nam jak najdłużej to możliwe. :)
  A co do tortu - to muszę powiedzieć, że jest rewelacyjny! Z przyjemnością zjadłabym w realu kawałek takiego he he ;) / choć nie przepadam za ciastami z dużą ilością mas :P /
  Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i ściskam. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję pierwszych urodzin. Życzę dalszej weny twórczej!

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratulacje i kolejnych sukcesów życzę!

  OdpowiedzUsuń
 15. Serdecznie gratuluję! I życzę całego mnóstwa takich pięknych chwil ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję :) I oby latka dalej leciały :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Cudowny rok, oby więcej takich ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Serdecznie gratuluję i oczywiście życzę kolejnych udanych lat blogowania!

  OdpowiedzUsuń
 19. Trochę spóźniona, ale ja też dołączam się do gratulacji :) Nie wierzę, że to już rok! A z tego co pamiętam najbardziej podobał mi się twój pierwszy szablon, chociaż ten też jest niczego sobie ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Licencja na czytanie , Blogger