marca 26, 2023

"To nie może się udać" Abby Jimenez

„To nie może się udać” jest czwartą książką Abby Jimenez, którą miałam przyjemność przeczytać. Autorka potrafi mnie przyciągnąć swoimi historiami. Pisze lekko, tworząc sympatyczne postacie i urocze wątki, w których nie boi się również poruszyć ważnych tematów. Do tej pory moją ulubioną opowieścią było „Życie jest zbyt krótkie”, które podbiło serca wielu czytelników. Najnowsza powieść ma pozytywne opinie za granicą, ale również w Polsce ma wielu fanów. Czy zdetronizowała „Życie jest zbyt krótkie” w mojej prywatnej hierarchii książek Jimenez?

Życie Alexis Montgomery zostaje wywrócone do góry nogami z powodu pewnego zwariowanego zakładu, pysznej kanapki z grillowanym serem i małej kózki w piżamce.

A tak naprawdę z powodu Daniela Granta, niemożliwie seksownego i wyluzowanego stolarza, młodszego od niej o dziesięć lat i będącego całkowitym przeciwieństwem wielkomiejskiej elegantki, jaką jest Alexis. Wydawałoby się, że wszystko ich dzieli, a jednak chemia między nimi jest niezaprzeczalna.

Bogaci i wpływowi rodzice chcieliby, żeby Alexis zgodnie z rodzinną tradycją została światowej sławy chirurgiem. Ale ona wcale nie pragnie sławy. Wystarcza jej praca lekarki na oddziale urazowym. A każda chwila spędzona z Danielem i społecznością małego miasteczka, w którym on mieszka, uświadamia Alexis, co jest naprawdę ważne w życiu.

Jeśli jednak ich związek stanie się czymś więcej niż przelotnym romansem, młoda lekarka będzie musiała odrzucić rodzinne dziedzictwo. Alexis uważa za niemożliwe wprowadzenie Daniela do swojego świata, ale też nie potrafi wyrzec się szczęścia, które on jej daje. Czy mimo tylu różnic uda im się stworzyć trwały związek?”

(https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5059701/to-nie-moze-sie-udac)

Najnowsza książka Abby Jimenez to historia, która wciąga od pierwszych stron. Autorka stworzyła dwie ciekawie, jakże różne postacie. Alexis jest bogatą lekarką pochodzącą ze znanej i cenionej rodziny. Mieszka w wielkim mieście, ma piękny dom i satysfakcjonującą pracę. Jej nazwisko w medycznym świecie jest legendarne. Nosi drogie ciuchy, a zniszczony but za kilka tysięcy nie jest dla niej problemem. Daniel mieszka nad garażem przy pensjonacie, który prowadzi w sezonie. Dorabia sobie jako stolarz, wiedzie proste życie pośród przyjaciół w małym miasteczku Wakan. Tych dwoje na pierwszy rzut oka nic nie łączy, a jednak szybko nawiązuje się między nimi niezwykłe połączenie, jakby ich dusze znały się z poprzedniego życia.

„Niesamowite, że coś, co było dla mnie kompletnie niewłaściwe, miało taką moc. Mimo że życie moje i jego były zupełnie niekompatybilne, oddziaływał na mnie w taki sposób. Zastanawiałam się wręcz, czy nie znaliśmy się już w poprzednim wcieleniu i teraz znów odnaleźliśmy. Czy to nie dlatego wydawał mi się taki znajomy…”

Powieść Jimenez jest uroczym romansem, w którym nie brakuje uroczych, prostych gestów pełnych miłości i szczerych intencji. Jest to cudowna opowieść pełna uśmiechu, niewymuszonego poczucia humoru i naturalnych dialogów. Czytając książkę miałam wrażenie, że wszystko przychodzi tak lekko, jakby bohaterowie naprawdę byli sobie pisani. Wydobywali z siebie to, co było w nich najlepsze. Daniel stał się nowym fikcyjnym mężem wielu osób, seksownym, opiekuńczym i czarującym, a jednocześnie nie będącym przerysowanie męskim, dominującym samcem alfa.

Autorka poruszyła wiele ciekawych wątków, które wzbudziły moje zainteresowanie oraz emocje. Jednym z nich jest różnica wieku między bohaterami, gdzie to Alexis jest starsza. Cieszę się, że tym razem to kobieta była dojrzalsza, ponieważ wciąż często budzi to szok społeczeństwa. Dlaczego mężczyzna może mieć młodszą partnerkę, a odwrotna sytuacja jest dla wielu osób dziwna? Tutaj doskonale widać, że wiek nie grał roli, liczyła się ich dojrzałość emocjonalna, oboje byli dorosłymi ludźmi i wiedzieli, co dla nich najlepsze, czego pragną w życiu.

Wątki, które wzbudziły we mnie dużo (negatywnych) emocji, były związane z rodzicami Alexis, jej przyjaciółkami oraz byłym partnerem. Czytając wypowiedzi jej ojca, miałam ochotę rzucić książką przez cały pokój albo nawrzeszczeć na niego. Opadały mi ręce na myśl o jego zamkniętym umyśle, oziębłości, braku empatii, niezrozumieniu własnych dzieci. Przyjaciółki Alexis i większa część środowiska, w którym się obracała, było okropnie powierzchowne i nieszczere. Ich roszczeniowe zachowanie było okropne. A Neil, eks partner Alexis, jest świetnym przykładem narcyza. Chociaż żal mi kobiety, to cieszę się, że Abby Jimenez dodała ten wątek do książki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje coś takiego jak przemoc emocjonalna, która rani nawet bardziej niż fizyczna. Nie jest łatwo wyjść z toksycznego związku i później radzić sobie w życiu. Temat ten nie powinien być tabu, a ofiary nie powinny się bać mówić o swoich uczuciach, mieć poczucia, że będą wyśmiewane przez innych i nikt im nie uwierzy.

„Daniel dodawał mi sił, zamiast mnie ich pozbawiać. Unosił mnie do góry, a nie przyduszał do ziemi.”

„To nie może się udać” jest romantyczną opowieścią o rodzącym się uczuciu, wbrew przeciwnościom losu. Jest to również historia o poszukiwaniu własnej drogi w życiu, podążaniu za własnym szczęściem, a nie według narzuconych standardów i cudzych oczekiwań. Jest to opowieść o byciu sobą, odkrywaniu co sprawia nam przyjemność i co jest najważniejsze w życiu.

Najnowsza książka Jimenez jest zdecydowanie warta uwagi, ponieważ łączy w sobie wiele rzeczy. Autorka umiejętnie tworzy niesamowity romans, jednocześnie poruszając trudne i ważne wątki. Polecam z czystym sumieniem!

Ocena: 5/5 

Współpraca barterowa: Wydawnictwo MUZA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Licencja na czytanie , Blogger