stycznia 12, 2018

187. "Fashion victim" Corrie Jackson (PRZEDPREMIEROWO)


Tytuł: Fashion victim
Autor: Corrie Jackson
Wydawnictwo: W. A. B., Grupa Wydawnicza Foksal
Premiera: 17. 01. 2018
Tłumaczenie: Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Tytuł oryginału: Breaking dead
Liczba stron: 384

PRZEDPREMIEROWO

Fashion victim to pierwszy thriller, który rozgrywa się w świecie mody, jaki miałam okazję przeczytać. I właśnie dlatego, że pomysł wydał mi się taki niespotykany, przykuł moją uwagę pośród wielu innych ukazujących się obecnie na rynku. Odnoszę bowiem wrażenie, że jest to gatunek coraz bardziej zyskujący na popularności. Autorzy muszą się więc bardzo starać, aby wybić się i skusić czytelnika. Czy debiutującej Corrie Jackson uda się wybić na rynku wydawniczym? Przekonajcie się sami.


Sophie Kent to świetnie zapowiadająca się dziennikarka, jednak problemy osobiste kładą się cieniem na jej przyszłości. Nie mogąc poradzić sobie z duchami przeszłości, kobieta musi dołożyć wszelkich starań, aby odzyskać swoją pozycję w branży. Gdy trafia się jej sprawa morderstwa młodej modelki, stawia wszystko na jedną kartę. Nie bacząc na swoje bezpieczeństwo, próbuje ochronić inne dziewczyny i odnaleźć zabójcę.

Corrie Jackson postanowiła umieścić akcję swojej powieści w świecie mody, świecie który jest mocno eksponowany, a osoby pracujące w tej dziedzinie żyją na świeczniku, są obserwowane przez społeczeństwo i pilnie śledzone przez media. Jest to bogaty świat pełen przepychu i blasku reflektorów, ale przez to posiadający swoje mroczne strony, mocno skrywane przed obcymi. Dlatego jest to otoczenie, które daje spore pole do popisu, mający niewykorzystany potencjał. Tam gdzie w grę wchodzą wielkie pieniądze, jest sporo sekretów, które są pilnie strzeżone, a groźba ich wydania na tyle straszna, że ludzie gotowi są wiele zrobić, by uniknąć kary i niechcianego rozgłosu.

Autorka wybrała na główną bohaterkę dziennikarkę, kobietę która potrafi czytać w ludziach, dzięki czemu jest w stanie dotrzeć do intrygujących tematów. Sophie potrafi rozmawiać i być przekonująca, dotrzymuje danego słowa i stara się dać coś od siebie, dzięki czemu ma swoich informatorów, pomagających jej w dziennikarskich śledztwach. Jest również uparta i mocno wierzy w sens swojej pracy, chce być wiarygodnym źródłem informacji i dawać ludziom wiedzę, eksponować prawdę, szukać sprawiedliwości dla pokrzywdzonych. Jest postacią prawdziwą, popełniającą błędy, posiadającą swoje wady, słabe strony, problemy, której życie dało kopniaka w tyłek.

Akcja właściwie od początku nabiera tempa, nie musimy długo czekać na rozwój wydarzeń. Pojawiają się nowe dowody, kolejne zeznania, które niekoniecznie zbliżają śledczych do rozwikłania zagadki. Sophie stara się przedostać przez lśniącą powłokę świata mody, ale nie spodziewa się tego, co znajdzie pod nią. Szukając mordercy, dociera bowiem do ciemnej strony show businessu, pełnej narkotyków, prostytucji i szantażu. Przyznam się Wam szczerze, że nie przewidziałam rozwiązania sprawy. 

Jeżeli szukacie oryginalnego, wciągającego thrillera, przyjrzyjcie się bliżej Fashion victim. To historia, którą czyta się szybko, bez zbędnego przynudzania, rozbudzi Waszą ciekawość, a zakończenie książki tylko jeszcze bardziej ją rozbudza, nie wszystkie wątki zostają bowiem zamknięte. Czekam na kolejną część, chętnie przekonam się do czego jeszcze dokopie się ambitna reporterka. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal.

Recenzja znajduje się również na:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Licencja na czytanie , Blogger